Przeczytaj zanim podejmiesz decyzję o posiadaniu kota :

Sprawdź czy nikt z domowników nie ma alergii na kota. Jest to szczególnie ważne gdy jest to pierwszy kot w Rodzinie, w której oprócz dorosłych osób są również małe dzieci. To pierwszy i MEGA ważny krok, który należy wykonać, żeby nie podjąć decyzji pochopnie. 

Zastanów się czy będziesz miał wystarczająco dużo czasu, żeby Twój kot nie czuł się samotny i opuszczony. Odpowiedz sobie na pytanie ile czasu dziennie jesteś w stanie przeznaczyć na zabawę z nim oraz co zrobisz z kotem planując wyjazd weekendowy, wakacyjny czy dłuższy wyjazd służbowy np. kiedy otrzymasz propozycję pracy w innym mieście lub za granicą. Ragdoll to kot niezwykle towarzyski i bardzo źle znosi samotność.

Upewnij się, że będziesz w stanie zapewnić kotu poczucie bezpieczeństwa właściwie adaptując powierzchnię mieszkalną do jego potrzeb ( legowisko, drapak, kuweta, miseczki, osiatkowanie balkonu czy tarasu ) oraz stworzyć strefę komfortu przeznaczoną tylko dla niego, izolując hałasy np. małe dzieci na czas kociego wypoczynku.

Skalkuluj czy Twój budżet miesięczny pomieści koszty związane z opieką nad kocim Przyjacielem takie jak : wysokiej jakości karma, żwirek, witaminy, preparaty i akcesoria pielęgnacyjne.

Przemyśl czy będziesz w stanie zagwarantować swojemu kotu odpowiednią opiekę weterynaryjną związaną z profilaktyką ( szczepienia, odrobaczenia, niezbędne badania ) ale również wydatki związane z leczeniem ( gdy zajdzie taka potrzeba ).

Odpowiedz sobie na pytanie czy jesteś w stanie zaakceptować wszędobylską sierść swojego pupila w trakcie wymiany okrywy włosowej ? i nie tylko 🙂

Jeżeli w każdym punkcie Twoja odpowiedź jest na  TAK zapraszam do zakładki Nasze Koty, żeby poznać nasze koty hodowlane ich tytuły, osiągnięcia oraz badania ( wszystkie informacje są dostępne na stronie) a następnie do zakładki Dostępne Kocięta, żeby zobaczyć czy serce zabije mocniej na widok któregoś z naszych maluszków. Gdy tak się stanie zapraszam serdecznie do kontaktu.