“Na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to co oswoiłeś” – Mały Książę

“Forever you become responsible for what you have tamed” – Little Prince

 

Warunki  rezerwacji  i zakupu kociąt wychodzących z hodowli  FelinityLand*PL

Jeżeli  jesteście Państwo zainteresowani zakupem kota w naszej hodowli to niezależnie od klasyfikacji ( kot na kolanka, wystawowy, hodowlany ) priorytetem dla Nas jest znalezienie mu dobrego kochającego domu w którym będzie pełnoprawnym członkiem Rodziny.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych wychowanków  nie sprzedajemy kotów do domów, w których nasze kociątko będzie kotem wychodzącym lub w których nie ma zabezpieczonych okien i balkonów. Nie sprzedajemy naszych kotów do hodowli, które nie uznają naszych zasad etyki i preferują inny sposób prowadzenia hodowli ( klatki, oddzielne pomieszczenia, separacja kotów od ludzi ).  

Nie sprzedajemy kotów jako prezentów świątecznych, urodzinowych, komunijnych, które są realizowane pod wpływem impulsu. Kot to nie tabliczka czekolady czy  batonik. Decyzja o zaproszeniu go do naszego życia musi być decyzją przemyślaną i zaakceptowaną przed wszystkich domowników. Przyszły Opiekun musi  podjąć świadomą decyzję, że na kolejne 10-15 lat przyjmuje pod swój dach kociego Przyjaciela, któremu oprócz wielkiej dawki miłości i zabawy musi również zapewnić odpowiedniej jakości karmę, pielęgnację oraz pełną opiekę weterynaryjną.

Ragdoll to nie zabawka, to żywe, urocze stworzenie, które oddaje Opiekunowi całe swoje kocie serce. Dla nas to długo wyczekiwane i wypielęgnowane kocie dziecko, które chcemy przekazać tylko w odpowiedzialne / najlepsze  ręce. Prosimy o nie kierowanie się impulsem czy urodą kocięcia – ragdoll potrafi zauroczyć. Żeby uniknąć rozczarowań prosimy wszystkich przyszłych Właścicieli o przemyślane decyzje oraz o wcześniejsze sprawdzenie czy nikt w Rodzinie nie ma alergii na kocią ślinę.

Procedura rezerwacji kociąt :

Wszystkich zainteresowanych zakupem kocięcia prosimy na początek o kontakt telefoniczny lub e-mailowy podczas którego  chcielibyśmy dowiedzieć się czegoś o Państwa Rodzinie oraz o podstawach decyzji odnośnie posiadania kota. Nie odpowiadamy na e-maile i sms-y  składające się w treści jedynie z zapytania „jaka jest cena kotka”?

Warunkiem rezerwacji kocięcia jest przede wszystkim kontakt i rozmowa z hodowcą, następnie zapoznanie się z warunkami zawartymi w umowie sprzedaży oraz wpłata 40% zaliczki na poczet rezerwacji kocięcia zgodnie z procedurą zawartą w umowie.  Wpłata zaliczki oraz  bezzwrotnej opłaty rezerwacyjnej na konto hodowcy  podane w zakładce „kontakt” oznacza zapoznanie się z warunkami umowy oraz ich akceptację  W tytule przelewu należy wpisać  imię Kota np. Amanda FelinityLand*PL- zaliczka za kota. Amanda FelinityLand*PL  – bezzwrotna opłata rezerwacyjna. Nie przyjmujemy żadnych wpłat bez wcześniejszej rozmowy oraz zapoznania się z umową. Takie wpłaty będą odsyłane. 

Z chwilą zaksięgowania wpłaty, kociak nie jest oferowany do sprzedaży a jego status określony jest jako Rezerwacja.

W przypadku rezygnacji z zakupu kociątka przed ustalonym dniem odbioru bezzwrotna opłata rezerwacyjna przepada w całości jako rekompensata za czas, w którym kocię nie było oferowane innym chętnym.

Jeżeli kociak nie zostanie odebrany w ustalonym terminie jest to jednoznaczne z rezygnacją z jego zakupu. W tej sytuacji przepada cała kwota wpłacona za kota.

Zastrzegamy sobie prawo zmiany decyzji i odmowy sprzedaży kota bez podania przyczyny.  W tym przypadku całość kwoty wpłaconej za kociątko jest natychmiast zwracana na konto.

Klasyfikacja kociąt przeznaczonych do sprzedaży :

 FelinityLand*PL jak każda hodowla, prowadzi klasyfikację kociąt do sprzedaży.

PET – to kot towarzysz „na kolanka”. Jest to kot nie posiadający praw hodowlanych i wystawowych zatem kota nie można rozmnażać ani wystawiać . To kot, który nie posiada idealnego standardu rasy – ma drobne błędy w rozłożeniu koloru czy budowie. W naszej hodowli kotem “na kolanka” może być kot sklasyfikowany nawet jako wystawowy/ hodowlany ponieważ wolimy, żeby nasze koty wiodły szczęśliwe, spokojne życie u boku kochających je Rodzin.

Koty sprzedawane ” na kolanka” jako Przyjaciel Rodziny wychodzą z naszej hodowli po zabiegu kastracji.

SHOW / NEUTERED – jest to kot wystawowy nie posiadający praw hodowlanych. Kot o prawidłowych oznaczeniach i budowie, bardzo dobry w typie, który z powodzeniem może brać udział w wystawach w kategorii kastratów. Kot sklasyfikowany jako Show / Neutered wychodzi z naszej hodowli po zabiegu kastracji.

BREEDER – kot z prawami hodowlanymi , zdrowy, bez wad budowy. Sposób wybarwienia może być idealny lub z pewnymi niedoskonałościami np. Koloru, czasami tak znikomymi, że nie dyskwalifikują go z wystaw.

SHOW / BREEDER – to kot o wzorowych oznaczeniach, bardzo dobry w typie z predyspozycjami zarówno do wystaw jak i do hodowli.

 

 Określenie statusu kociąt :

 • Wolny –  kot czeka na przyszłych Opiekunów – można dokonywać rezerwacji
 • Obserwacja – obserwujemy jak maluszek rozwija się pod względem hodowlanym
 • Wstępna rezerwacja – rezerwacja maksymalnie do 2 dni do czasu wpłynięcia na konto opłaty rezerwacyjnej
 • Rezerwacja – została podpisana umowa oraz wpłacona opłata rezerwacyjna a na kociątko czekają już Jego nowi Opiekunowie.
 • Zostaje w hodowli – kociak zostaje z Nami. 

Przyszli Właściciele w dniu odbioru kocięcia otrzymają :

 • Umowę sprzedaży kota
 • Pięcio pokoleniowy rodowód wystawiony przez Felis Polonia
 • Książeczkę zdrowia z aktualnymi wpisami o przebytych szczepieniach, odrobaczeniach oraz kastracji. 
 • paszport ( zamiast książeczki zdrowia ),w przypadku kociąt wyjeżdżających za granicę plus dodatkowo szczepienie przeciwko wściekliźnie. Kocięta te zostaną poddane kwarantannie zgodnie z wymogami kraju docelowego ( 21/30 dni ) – za paszport zostaje naliczona dodatkowa opłata zgodna z obowiązującym cennikiem. 
 • Mikrochip – mikroprocesor wszczepiony pod skórę służący do identyfikacji zwierzęcia zarejestrowany w międzynarodowej bazie Safe Animal.
 • Wszystkie informacje dotyczące żywienia i pielęgnacji
 • Wyprawkę na pierwsze momenty życia w nowym domu
 • Koty z przeznaczeniem „na kolanka” wyjdą z hodowli po zabiegu kastracji.
 • Wsparcie naszą radą i pomocą na każdym etapie kociego życia.

Zasady etyki, których przestrzegamy w naszej hodowli.

Nasza hodowla objęta jest stałą kontrolą weterynaryjną.

Koty hodowlane badane są pod kątem chorób genetycznych takich jak HCM i PKD oraz zakaźnych takich jak FIV i FELV (badania kotów hodowlanych są dostępne w zakładce Nasze Koty). 

Nie wysyłamy kotów do nowych Opiekunów poprzez firmy kurierskie ani ewentualnych znajomych, którzy są przejazdem.

Koty odbierane są przez przyszłego Opiekuna osobiście, bezpośrednio z naszej hodowli.

Kocięta opuszczają nasz dom po ukończeniu minimum 14 tygodni życia. Preferujemy wydawanie kociąt w wieku około 16 tygodni ze względu na kalendarz szczepień, właściwą kwarantannę poszczepienną, budowanie odporności, lepszy rozwój emocjonalny i społeczny oraz opiekę po kastracyjną. Zastrzegamy sobie prawo do późniejszego wydania kocięcia.

Sprzedajemy koty wyłącznie z rodowodem, zawierając umowę sprzedaży z nowym Właścicielem.

Nasze koty opuszczają hodowlę zupełnie samodzielne, nauczone czystości, korzystania z drapaka, całkowicie zsocjalizowane.

Do nowego domu zabierają : 

-rodowód wydany przez Felis Polonia

-książeczkę zdrowia lub paszport ( dodatkowa opłata ) z aktualnymi szczepieniami

microchip – zarejestrowany w Międzynarodowej Bazie Safe Animale na nazwisko nowego Opiekuna zgodnie z danymi podanymi w umowie

–  wyprawkę.

– -Kocięta z przeznaczeniem „na kolanka” opuszczają hodowlę po zabiegu kastracji.

Zastrzegamy sobie prawo odmowy sprzedaży kociaka jeżeli nabywca nie spełnia naszych oczekiwań i nie mamy stu procentowej pewności, że sprosta opiece nad nim –pieniądze zostają zwrócone na konto.

Rezerwacji i zakupu kota może dokonać wyłącznie osoba pełnoletnia.

Nie sprzedajemy kociąt na raty.

Zanim podejmiesz decyzję o posiadaniu kota :

Sprawdź czy nikt z domowników nie ma alergii na ślinę kota. Jest to szczególnie ważne gdy jest to pierwszy kot w Rodzinie, w której oprócz dorosłych osób są również małe dzieci.

Zastanów się czy będziesz miał wystarczająco dużo czasu, żeby Twój kot nie czuł się samotny i opuszczony. Odpowiedz sobie na pytanie ile czasu dziennie jesteś w stanie przeznaczyć na zabawę z nim oraz co zrobisz z kotem planując wyjazd weekendowy, wakacyjny czy dłuższy wyjazd służbowy np. kiedy otrzymasz propozycję pracy w innym mieście lub za granicą. Ragdoll to kot niezwykle towarzyski i bardzo źle znosi samotność.

Upewnij się, że będziesz w stanie zapewnić kotu poczucie bezpieczeństwa właściwie adaptując powierzchnię mieszkalną do jego potrzeb (legowisko, drapak, kuweta, miseczki, osiatkowanie balkonu czy tarasu) oraz stworzyć strefę komfortu przeznaczoną tylko dla niego, izolując hałasy np. małe dzieci na czas kociego wypoczynku. Skalkuluj czy Twój budżet miesięczny pomieści koszty związane z opieką nad kocim Przyjacielem takie jak : wysokiej jakości karma, żwirek, witaminy, preparaty i akcesoria pielęgnacyjne.

Przemyśl czy będziesz w stanie zagwarantować swojemu kotu odpowiednią opiekę weterynaryjną związaną z profilaktyką (szczepienia, odrobaczenia, niezbędne badania) ale również wydatki związane z leczeniem (gdy zajdzie taka potrzeba).

Odpowiedz sobie na pytanie czy jesteś w stanie zaakceptować wszędobylską sierść swojego pupila w trakcie wymiany okrywy włosowej?

Jeżeli w każdym punkcie Twoja odpowiedź jest na  TAK sprawdź jak przygotować dom na przyjęcie kota (kliknij tutaj)  oraz zapoznaj się z krótką procedurą odbioru kociaka.